Untitled Document


D
ORADZTWO DLA FIRM KOMUNALNYCH

 

PROGRAM RESTRUKTURYZACJI PRZEDSIĘBIORSTWA

PROJEKTY

Analiza ekonomiczno-techniczna gospodarki odpadami komunalnymi w Puławach
Program działalności finansowej zakładu komunalnego w Jordanowie

 

Celem restrukturyzacji jest wyraźne polepszenie osiąganych wyników ekonomicznych lub perspektyw rozwojowych.

Przedsiębiorstwa decydują się na przeprowadzenie procesu restrukturyzacji, gdy:

  • przewidują zmiany rynkowe i zamierzają poprawić lub podtrzymać silną pozycję rynkową (program rozwojowy),
  • zmiany rynkowe już nastąpiły i wprowadzenie programu restrukturyzacji zapobiegnie poważnym problemom ekonomicznym przedsiębiorstwa (program dostosowawczy),
  • przedsiębiorstwo już ma poważne problemy ekonomiczne i wprowadzenie specjalnego programu restrukturyzacji (programu naprawczego) jest ostatnią szansą przetrwania.

Restrukturyzacja najczęściej wiąże się z przeprowadzeniem głębokich zmian, choć nie zawsze obejmuje wszystkie obszary działalności.

Praktyka pokazuje, że przedsiębiorstwa najczęściej wprowadzają programy restrukturyzacyjne dopiero wtedy, gdy sytuacja ekonomiczna jest już bardzo zła. Taki program naprawczy często bywa skuteczny, niemniej jednak doprowadzenie przedsiębiorstwa do stanu krytycznego jest źródłem powstania dużych kosztów ekonomicznych przedsiębiorstwa.

Zdecydowanie bardziej wskazane i mniej kosztowne jest wprowadzenie programu restrukturyzacji dostosowawczej, czyli restrukturyzacji w momencie, w którym przedsiębiorstwo nie ma poważnych problemów ekonomicznych.

 
 
 
 
Untitled Document
© 2010 LEMTECH Konsulting sp. z o.o. : home : o firmie : oferta : projekty : news : praca : kontakt . . Zdjęcia: Stock.XCHNG, FreePhotos.net :